Apr 17, 2024

Jak je na tom Česko s internetovým pokrytím?

Někteří z nás si všímají toho, že přístup k internetu se v České republice stále zlepšuje. V poslední době dokonce proběhla médii zpráva, že všechny stanice metra v Praze už mají signál, lidé se snadno připojí k internetu, a přestože při cestě může dojít k výpadku, přeci jen je to příjemný úspěch.

Kvůli čemu se ale připojení k internetu zlepšuje? Potřebujeme ho vůbec všude? Inu, nejspíše ano, protože pokrytí Česka dosáhlo v roce 2024 rekordních 96%.Nic z toho by se ale nestalo, pokud by lidé samotní po rychlém připojení netoužili a společnosti ho nakonec nějak neposkytli. Co nás ale tedy vedlo k tomu, že můžeme nejen surfovat po internetu i při cestách a k datům se připojíte třeba i v lese?

Zábava

Ačkoliv potřebujeme internet k práci, lidé odjakživa hledali hlavně různé způsoby zábavy, a když zjistili, že díky na internetu je jí na výběr obrovské množství, pochopitelně po jeho kvalitě byla poptávka značná. Pro byli také poskytovatelé online zábavy, ať už takoví, co nabízejí filmy a seriály ke sledování, případně poker a jiné hry online.

Právě hráči online pokeru vždy patřili k těm, kteří rádi zkouší nové věci, tudíž spousta z nich v nultých letech velmi ocenilo rychlejší internet a další moderní technologie, aby se mohli ponořit do online pokeru. Ten stále roste na popularitě i díky tomu, že pokrytí Česka internetem je velmi kvalitní, a člověku tak stačí znalosti a přístroj, aby se do online pokeru zapojil, vyhledal si třebačeské poker turnaje, a užil si prostředí nabité adrenalinem.

Dnes se tedy dá prakticky hrátodkudkoliv a v jakoukoliv denní dobu, neboť všude na světě se vždy najde někdo, kdo má o partičku online zájem.

Práce

Už několik dekád lidé pracují s daty díky internetu, nikdy ale pro naše životy nebyla jeho rychlost tak důležitá jako v posledních letech. Kvůli nutnosti přejít na home offices nad každá druhádomácnost potřebovala kvalitní internet, aby se mohli jednotliví členové rodiny připojovat na pracovní schůzky, ale vlastně i do školy. Zpětně si člověk ani neuvědomí, jak extrémně důležité dobré připojení najednou bylo, nicméně dnes si už bez něj nechceme život představit.

Proč se také zbavovat technologie, jež usnadňuje nejen pracovní život? Právě díky výše zmíněné nutnosti se pokrytí Česka rychlým internetem uspíšilo a spousta lidí ho k práci využívá dodnes, když zůstává na home office častěji než dřív, protože cokoliv, co udělal v místě zaměstnání, zvládne i z domu. Navíc je dnes už celkem běžné, že lidé pracují výhradně na dálku, tedy pro zahraniční subjekty, případně se s kolegy fyzicky vidí jednou za půl roku.

Bez kvalitního internetu by tohle vůbec možné nebylo, a tudíž je zcela zřejmé, že pokrytí Česka otevřelo občanům i nové příležitosti na trhu, o kterých doposud neměli ani ponětí.

Sociální kontakt

Právě s dobou, kdy jsme se uzavřeli do svých bytů a nemohli vyrazit za zábavou jako jsou třeba festivaly, souvisí další  důvod, proč bylo a je pokrytí Česka tak důležité a proč je třeba se snažitho učinit co nejkvalitnějším. I když jetotiž člověk introvert a samotář, potřebuje občas lidský kontakt, aby zůstal psychicky zdravý, ovšem s kvalitním internetem to jde relativně snadno.

Stačí se spojit s přáteli nebo kolegy pomocí některého z dostupných programů a po dni stráveném o samotě a nad prací si popovídat, vyměnit zážitky a prostě se postarat o svou duševní hygienu. Navíc když je třeba člověk nemocný a nemůže mezi lidi fyzicky, dobrý internet i mobilní signál jsou v podstatě nenahraditelné jak pro sociální kontakt, tak třeba pro konzultaci stavu s lékaři.

Pocit bezpečí

Dostupný signál a kvalitní internet mohou pomoci lidem s pocitem bezpeční ve vlastní zemi, neboť kdyby se dostali náhodou do nesnází v místě, které neznají, mohou se na moderní technologie spolehnout. Nejsou bezchybné, ovšem ve chvíli, kdy se třeba v noci člověku pokazí auto v oblasti, kde kolem není ani živáčka, je možnost se kamkoliv dovolat klíčovou pro zachování klidu a rozvahy. A také pro bezpečný návrat domů.

Support Prague Morning!

We are proud to provide our readers from around the world with independent, and unbiased news for free.

Our dedicated team supports the local community, foreign residents and visitors of all nationalities through our website, social media and newsletter.

We appreciate that not everyone can afford to pay for our services but if you are able to, we ask you to support Prague Morning by making a contribution – no matter how small 🙂 .

Tell more about your business

Tell us about your.

Tell us about your.

Tell us about your.

Tell us about your.

Tell us about your.

Thank You, It`s All Good

We will come back to you within 24 housr with our proporsal

Tell us about your.